Zdalna Kopia - Program do zabezpieczania danych przed utratą.

Program powstał aby zabezpieczać wykonane przez użytkownika kopie zapasowe programów. Zabezpiecza użytkownika, przed utratą danych w takich przypadkach jak:

  • Uszkodzenie dysków twardych na których są przechowywane kopie zapasowe.
  • Awaria sprzętowa urządzeń na których przechowujesz kopie zapasowe.
  • Kradzież komputera, lub nośników z ważnymi danymi.
  • Przypadkowe usunięcie ważnych kopii.

Jeśli Twój program, cyklicznie wykonuje kopie zapasowe i przechowuje je na dysku Twojego komputera - to "Zdalna Kopia" jest właśnie dla Ciebie. Program monitoruje wskazany przez użytkownika katalog pod kątem pojawiania się w nim nowych plików. Jeśli w monitorowanym katalogu pojawi się nowy plik (kopia zapasowa), zostanie on ZASZYFROWANY a następnie SZYFROWANYM POŁĄCZENIEM wysłany do internetowego banku danych. W banku będzie przechowywany w postaci ZASZYFROWANEJ, tak że nawet osoba zarządzająca serwerem w internetowym banku danych nie będzie miała dostępu do Państwa bazy.

Dzięki temu, każda wykonana kopia zapasowa zostanie natychmiast zaszyfrowana i przesłana na zdalny bezpieczny serwer. Teraz już nawet największa awaria nie będzie dla Ciebie straszna. W każdej chwili będziesz mógł pobrać spowrotem na swój dysk dane, które są dla Ciebie najważniejsze.

Jeśli Twój program, zapisuje dane w bazach ms Access ( tak jak to robi program "Płatnik" ) - to program "Zdalna Kopia" jest właśnie dla Ciebie. Wystarczy wskazać programowi aby monitorował katalog gdzie leży plik ".mdb" oraz zaznaczyć opcję "Archiwizowane pliki zawsze o tej samej nazwie". Typ plików należy ustawić na: "*.mdb". Zdalna Kopia zawsze kiedy zapiszesz dane i zamkniesz swój program, zaszyfruje, skompresuje i prześle plik bazy na zdalny serwer.

Producent oprogramowania rekomenduje używanie "Zdalnej Kopii" do zabezpieczania danych takich programów jak:

mMedica
Płatnik
Pakiet firmy Insert